Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Ukrajna: Jön a katonai rendőrség
Megállíthatatlan Orbán: Brüsszelben is látják, hogy az eszméit nyugat felé sodorja a szél
Csak duma az orosz békülékenység: csak teljes ukrán megadással jöhet el a béke?
Újabb haladékot kaptak a korlátozottan alkalmas hadkötelesek
Egymillió hrivnyás juttatással csalogatják a 18 és 24 év közti fiatalokat az ukrán hadseregbe

Csak duma az orosz békülékenység: csak teljes ukrán megadással jöhet el a béke?

Az orosz-ukrán konfliktus megoldása továbbra is távolinak tűnik, miközben Donald Trump amerikai elnök és Vlagyimir Putyin orosz elnök között állítólagos kapcsolatfelvétel történt. Az orosz diplomácia változatlanul ragaszkodik korábbi álláspontjához, miszerint csak Moszkva feltételeinek teljesülése esetén képzelhető el a háború lezárása – tudósított a Reuters.

Szergej Rjabkov orosz külügyminiszter-helyettes hétfői sajtótájékoztatóján hangsúlyozta, hogy Oroszország továbbra is kitart a Putyin elnök által tavaly júniusban megfogalmazott követelések mellett.

„Az általunk elképzelt politikai megoldás nem érhető el másként, mint a Putyin elnök által júniusban az orosz külügyminisztériumban elhangzottak teljes körű megvalósításával”

– jelentette ki Rjabkov.

Az orosz álláspont szerint Ukrajnának le kell mondania NATO-csatlakozási törekvéseiről, és ki kell vonnia csapatait az Oroszország által követelt négy ukrán régió teljes területéről.

Kijev ezeket a feltételeket korábban már elutasította, mivel azok gyakorlatilag a megadással lennének egyenértékűek.

Szergej Lavrov orosz külügyminiszter ismételten kijelentette, hogy Moszkva kész tárgyalásokra, de csak olyan keretek között, ahol „törvényes nemzeti érdekeiket tiszteletben tartják”. Lavrov szerint minden rendezés a konfliktus „alapvető okainak teljes és visszafordíthatatlan megszüntetésétől” függ.

Mindeközben Donald Trump amerikai elnök vasárnap azt állította, hogy előrelépés történt az ukrajnai helyzet rendezésében, bár konkrétumokat nem említett. Az elnök arra a kérdésre, hogy folytatott-e beszélgetést Putyinnal, csak annyit mondott: „Volt. Mondjuk úgy, hogy volt”. A Kreml sem megerősíteni, sem cáfolni nem volt hajlandó a kapcsolatfelvételt.

Az Egyesült Államok és szövetségesei továbbra is Ukrajna támogatása mellett állnak. Kijev a közelmúltban felvetette, hogy ritkaföldfémeket és más ásványi anyagokat szállítana az USA-nak a háborús erőfeszítéseihez nyújtott pénzügyi támogatásért cserébe.

A konfliktus 2014-ben kezdődött a Krím félsziget orosz annektálásával, majd 2022 februárjában eszkalálódott teljes körű háborúvá. Jelenleg Oroszország Ukrajna területének mintegy 20%-át tartja ellenőrzése alatt.

Forrás: penzcentrum


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com