Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Mozgósítás: Pucéran, mezítláb hurcoltak el egy kárpátaljai férfit
Hatalmas erősítést kapott az ukrán légierő: megérkeztek az első Mirage vadászgépek
Két kárpátaljai hadifogoly szabadult az orosz fogságból
Kiderült, mikor kerülhet sor a Trump-Putyin csúcstalálkozóra
Az oroszok szerint Zelenszkij megtébolyodott rögeszmés

Videókapcsolattal csitítgatják egymást a kínai és az amerikai hadsereg vezetői

A tengeri konfliktusok elhárításáról és a kommunikáció javításáról egyeztetett videokapcsolattal létrehozott beszélgetésén Kína és az Egyesült Államok egy-egy magas beosztású védelmi tisztségviselője – tájékoztatott ma a kínai média. Az eset előzménye, hogy felélénkült a Dél-kínai-tengeren a két ország haderőinek tevékenysége, mert túl közel hajózott el egy amerikai hadihajó egy kétes státuszú kínai zátony mellett, amelyet a kínaiak szigetté építettek át.

Ennek előzménye, hogy a William P. Lawrence amerikai hadihajó a hét elején demonstratív közelségben hajózott el a kínai fennhatóság alatt álló dél-kínai-tengeri zátonyok, szigetek mellett. Kína erre válaszul vadászgépeket, egy felderítő repülőgépet és hadihajókat küldött a térségbe.

Fang Feng-huj, a Központi Katonai Bizottság tagja, vezérkari főnök azt hangoztatta csütörtöki megbeszélésén Joseph Dunforddal, az amerikai vezérkari főnökök egyesített bizottságának elnökével, hogy a feleknek tartózkodniuk kellene olyan lépésektől, amelyek hátrányosak lehetnek a két ország és a két hadsereg közötti kapcsolatokra nézve.

Fang kijelentette, hogy országa nem hibáztatható a (dél-kínai-tengeri) régióban fokozódó feszültségért. „Nincs még egy ország a világon, amely olyan nagy értéknek tekintené a szabad hajózhatóságot a Dél-kínai-tengeren, mint Kína” – idézte a tábornokot a Hszinhua hírügynökség.

A jelentés szerint Dunford ugyancsak visszafogottságot szorgalmazott, és kifejezte az Egyesült Államok készségét arra, hogy intenzívebbé tegye a párbeszédet Kínával ezen a területen. Mint fogalmazott, a két félnek ki kellene alakítania egy kockázatkezelő mechanizmust, amely biztosítja a stabilitást a vitatott hovatartozású vizeken.

A kínai külügyminisztérium szóvivője korábban úgy fogalmazott, hogy a térségbeli békére és stabilitásra a legnagyobb veszélyt az Egyesült Államok erőfitogtatása jelenti. A védelmi tárca ezzel egy időben a szabad hajózás jegyében végrehajtott amerikai akciót „súlyos provokációnak” minősítve kijelentette: ismét igazolva látják annak szükségességét, hogy katonai létesítményeket telepítsenek a szigetekre, megsokszorozzák járőrözéseiket, és növeljék védelmi képességeiket.

(mti)

Kövessen minket a FACEBOOKON, INSTAGRAMON, TWITTEREN, TELEGRAMON vagy GOOGLE Hírekben és nem marad le a legfrissebb hírekről!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

FRISS hírek






Kövessen minket a
FACEBOOKON,
INSTAGRAMON,
TWITTEREN,
TELEGRAMON, vagy
GOOGLE Hírekben
és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!

Megtalál minket a
NAV honlapján is!



NAV
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com