Ankara a július 15-i puccskísérlet után is töretlenül részt vesz az Iszlám Állam (IÁ) nevű terrorszervezet elleni hadműveletekben az Egyesült Államok vezette, terrorizmusellenes koalíció oldalán – jelentette be Fikri Isik védelmi miniszter pénteken a Habertürk török hírtelevíziónak adott interjújában.
Kifejtette: Törökország a NATO tagja, de ez nem jelenti azt, hogy ne kereshetné az együttműködési lehetőségeket a szövetségen kívüli országokkal is. Ankara és Moszkva közeli kapcsolata sem a NATO-val, sem más országokkal szembeni fellépésnek nem minősül – emelte ki a miniszter.
Törökország rendelkezik a NATO második legnagyobb haderejével, amelytől a hatalomátvételi incidenssel összefüggésben eddig összesen 3185 katonát bocsátották el, köztük 151 tábornokot és tengernagyot – számolt be róla Isik. Bejelentette: első lépésként a menesztett 265 pilóta helyére vesznek fel újakat, mert a megmaradt létszám elégséges ugyan, de elmarad a kívánatostól.
A miniszter továbbá arról is beszélt, hogy az ankarai és az isztambuli helyőrségeket legkésőbb szeptember 15-ig elköltöztetik, az érintett területek pedig közösségi terekké válnak, így az Ankara mellett fekvő Akinci légitámaszpontot például, amely a puccskísérlet egyik fő bázisa volt, „demokráciaparkká” alakítják át.
mti
- Zelenszkij szerint Trumpnak még nincs terve arról, hogyan kéne lezárni a háborút
- „Nem az oroszok, hanem az ukránok pakoltak fel magyarokat halállistákra” + videó
- Zelenszkij: Putyin fél tőlem – az ukrán elnök ultimátumot adott
- Kurszknál nagy erőkkel indított ellentámadást az orosz hadsereg
- Ukrajna rekordösszeget fordít iskolai óvóhelyekre
- Háborús fáradtság uralkodik Ukrajnába
- Mozgósítás: Pucéran, mezítláb hurcoltak el egy kárpátaljai férfit
- Hatalmas erősítést kapott az ukrán légierő: megérkeztek az első Mirage vadászgépek
- Két kárpátaljai hadifogoly szabadult az orosz fogságból
- Harkiv legnagyobb piacát is dróntámadás érte
- További háborús hírek