Polgárjogi aktivisták foglalták el az egyik londoni repülőtér kifutópályáját

Polgárjogi aktivisták foglalták el kedden több órára a londoni City repülőtér egyetlen kifutópályáját, megbénítva a légikikötő forgalmát. A tiltakozókat őrizetbe vették.

Az akciót a Black Lives Matter (A feketék élete is számít) nevű, Amerikában alakult polgárjogi szervezet nagy-britanniai tagozata, a Black Lives Matter UK szervezte saját keddi bejelentése szerint.

A kilenc főből álló csoport a kifutópályán felállított egy magas, háromlábú állványt, majd a tiltakozók egymáshoz láncolták magukat. A rendőrség feltételezése szerint a Temze másik partjáról csónakkal sikerülhetett a repülőtér forgalmi területére behatolniuk. A Londont kiszolgáló öt nemzetközi repülőtér közül a City az egyetlen olyan, amelyik a brit főváros belterületén, a City pénzügyi központjának tőszomszédságában működik. A repülőtér népszerű a City pénzügyi szolgáltatási szektorában dolgozó bankárok és üzletemberek körében, mivel munkahelyükről néhány perc alatt elérhető, és a belföldi célállomások mellett más európai pénzügyi központokba, illetve New Yorkba is el lehet jutni innen közvetlen járatokkal.

A Black Lives Matter UK a keddi akcióval egy időben kiadott közleményben utalt is rá, hogy éppen ezért választotta a tiltakozás célpontjául ezt az „elit” repülőteret. A szervezet közleménye szerint a City repülőteret egy „kis létszámú elit használja”, miközben a Földközi-tengeren csak az idén eddig több mint háromezer migráns halt meg vagy tűnt el, és „elsőként a feketék halnak meg”. Az akció elsődleges célja azonban a közlemény szerint a figyelemfelhívás arra a hatásra, amelyet a Nagy-Britannia okozta környezetkárosítás gyakorol a fekete közösségek életére helyben és globálisan egyaránt. Egy főre számítva Nagy-Britannia járul hozzá a legnagyobb mértékben a globális klímaváltozáshoz, ám azon országok között van, amelyek a legkevésbé szenvedik meg ennek „halálos hatásait”, miközben az éghajlati változásoktól leginkább szenvedő országok 70 százaléka a Szaharától délre fekvő afrikai területeken van. Ezért Nagy-Britannia az egyik elsődleges okozója annak, hogy ez az éghajlati válság egyben rasszista válság is – fogalmaz a Black Lives Matter UK keddi közleménye.

A szervezet kimutatása szerint a City repülőteret használók átlagos éves jövedelme 113 ezer font, miközben a repülőtér közelében lévő Newham városrész lakosságának 40 százaléka évente legfeljebb 20 ezer fontot, vagy annyit sem keres.

mti


Református

Népszerű tartalom

Mit jelent Ukrajnának az amerikai támogatások felfüggesztése?
Meg akarták ölni Zelenszkijt – Maga az ukrán elnök osztott meg részleteket
Lenyelte a keserű pirulát Zelenszkij: Magyarországhoz, Szlovákiához és Lengyelországhoz fordult segítségért
Trump bejelentette: Azonnali tárgyalások kezdődnek az orosz-ukrán háború végéről
Ukrajna: Jön a katonai rendőrség

FRISS hírek

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com