Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Mozgósítás: Pucéran, mezítláb hurcoltak el egy kárpátaljai férfit
Hatalmas erősítést kapott az ukrán légierő: megérkeztek az első Mirage vadászgépek
Két kárpátaljai hadifogoly szabadult az orosz fogságból
Kiderült, mikor kerülhet sor a Trump-Putyin csúcstalálkozóra
Az oroszok szerint Zelenszkij megtébolyodott rögeszmés

Új korszak jöhet az Európai Parlamentben

Néhány hét múlva új elnöke lesz az Európai Parlamentnek, miután távozik a szociáldemokrata Martin Schulz. Megvizsgáltuk, mi várható a választáson, illetve kik lehetnek az esélyesek.

November végén jelentette be Martin Schulz, hogy távozik az Európai Parlamentből, miután lejár a mandátuma. Az Európai Néppárt és a szocialista-demokrata frakció korábban olyan megállapodást kötött, hogy a ciklus félidejénél, vagyis most váltják egymást az Európai Parlament élén.

Így azonban a parlament, az Európai Bizottság és az Európai Tanács élén is néppárti vezető lenne, ezt pedig a szocialisták nem akarják elfogadni. Sőt, Gianni Pitella, a szociáldemokraták frakcióvezetője be is jelentette, hogy indul Martin Schulz helyéért.

A két legfontosabb erő vetélkedését láthatjuk, ugyanakkor az európai liberálisok is jelezték, hogy ők is szívesen adnák Guy Verhofstadt személyében az Európai Parlament következő elnökét – fogalmazott Pócza István, a Századvég kutatója. Jelenleg a legizgalmasabb kérdések az Európai Néppárt következő csúcstalálkozóján fognak eldőlni, hogy ki az, akit ők támogatnak – tette hozzá.

Az Európai Néppártból eddig egyedül Mairead McGuinnes jelentette be indulását.

Szakértők azonban esélyesnek tartják még Manfred Weber néppárti frakcióvezetőt.

Ha valóban Webert választják meg az Európai Parlament elnökének, az a szakértő szerint szimbolikus jelentőségű is lehet, ami egy új politikai időszakot hozhat például a migrációs kérdésekben.

Kovács István szerint nem szabad arról elfeledkezni, hogy az ő anyapártja az a CSU, amely sokkal radikálisabb álláspontra helyezkedett már a menekültválság kezdetétől, mint a CDU. Ugyanakkor azt is látni kell, hogy ezzel fogynának a “willkommenskultur” szövetségesei az európai intézményekben is – tette hozzá.

A szakértő úgy véli: már a tagállamok között sincs annyi támogatója Angela Merkelnek, hiszen Werner Faymann már több mint fél éve lemondott osztrák kancellári tisztségéről, Matteo Renzi olasz kormányfő pedig a közelmúltban jelentette be távozását.

Pócza István szerint éppen ezért Angela Merkel egy olyan elnököt szeretne, aki továbbra is támogatja az ő politikáját.

Kövessen minket a FACEBOOKON, INSTAGRAMON, TWITTEREN, TELEGRAMON vagy GOOGLE Hírekben és nem marad le a legfrissebb hírekről!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

FRISS hírek






Kövessen minket a
FACEBOOKON,
INSTAGRAMON,
TWITTEREN,
TELEGRAMON, vagy
GOOGLE Hírekben
és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!

Megtalál minket a
NAV honlapján is!



NAV
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com