Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

A mozgósítás és a férfiak külföldi utazásának korlátozása a hadiállapot után is folytatódhat
Tálcán kínálta fel Ukrajna kincseit Donald Trumpnak Volodimir Zelenszkij
Trump különmegbízottja találkozott az ukrán nagykövettel
Donald Trump jövő heti találkozót helyezett kilátásba Zelenszkijjel, és megbeszélést Vlagyimir Putyin orosz elnökkel
Trump béketerve kiszivárgott, Zelenszkij és Putyin is őrjöng

Kína új szuperfegyvert fejleszt

Felboríthatja az egész térség egyensúlyát, ha Kína képes lesz áttörni Japán és Dél-Korea rakétavédelmi pajzsán. Kína hiperszonikus fegyverrendszereket fejleszt, amelyekkel szemben nem nyújtanak védelmet a Japánban és Tajvanon meglévő, illetve a Dél-Koreába telepíteni tervezett rakétavédelmi rendszerek.

Az újgenerációs, manőverező csapásmérő eszközök ballisztikus rakétával indítva egészen a földi atmoszféra széléig emelkednek majd, és onnan lefelé zúdulva a hangsebesség tízszeresét is érhetik, ami jelentősen megnehezíti elfogásukat a jelenlegi rakétavédelmi rendszerekkel.

Nem Kína nem az egyetlen, amely ilyen fegyvereket fejleszt, az Egyesült Államok és Oroszország hasonló projekteken dolgozik. Szakértők szerint a kelet-ázsiai rakétavédelmi pajzsok hatástalanná válhatnak, ha Kína fejlesztéseivel előrelépést ér el.

Japánban Patriot PAC-3 típusú rakétaelhárító föld-levegő ütegeket, illetve a haditengerészeti erőknél Aegis típusú ütegeket tartanak rendszerben. Tajvannak szintén Patriot PAC-3 rendszere van, Dél-Korea pedig még az idén THAAD típusú rakétavédelmi komplexumot akar telepíteni. A nagy magasságú, kis és közepes hatótávolságú ballisztikus rakétákat megsemmisítő rendszer célja, hogy megvédje az országot az észak-koreai ballisztikus fegyverektől.

Egy kanadai hadászati szaklap szerint Peking a Hadászati Rakétaerőin kívül egy állami vállalaton keresztül is elindította a hiperszonikus fegyverek fejlesztését. A 089 Projekt célja egy ilyen eszköz indítása nagy hatótávolságú ballisztikus rakétával az amerikai rakétavédelem áttörésére.

Az amerikai sajtó szerint Kína az elmúlt években hét tesztet hajtott végre hiperszonikus fegyverrendszerekkel, ezek közül hat sikeres volt. Bár Peking elismeri, hogy ilyen kísérleteket hajt végre, korábban nem volt ismert, hogy rövid hatótávolságú hiperszonikus fegyver fejlesztésbe fogott volna kelet-ázsiai célpontok ellen.


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com