Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Az oroszok szerint Zelenszkij megtébolyodott rögeszmés
Kezdetét vette a végjáték: Ausztria, Magyarország és Szlovákia szövetsége megakadályozhatja Zelenszkij ámokfutását
Szijjártó Péter meghúzta a határvonalat: Az ukránok ígéreteivel tele a padlás!
Jövő héten bemutathatja a Trump-kormányzat, hogyan képzeli el az orosz-ukrán háború végét
Zelenszkij nyitott Trump ajánlatára az ásványkincseibe történő befektetéseket illetően

Több légicsapást ígért az Iszlám Állam ellen Hollande

Sűrűsödni fognak az Iszlám Állam (IÁ) nevű terrorszervezet elleni légicsapások, és az idei végre az átmenet éve kell, hogy legyen Szíriában – hangsúlyozta a francia elnök éves külpolitikai terveinek ismertetése során a párizsi Élysée-palotában csütörtökön.

Ehhez viszont azt is fontosnak tartja, hogy Aszad távozzon a hatalomból. Franciaország csatlakozott az Egyesült Államok légi műveleteihez, és azóta felváltva mérnek csapásokat a terrorszervezet szíriai és iraki hadállásaira, ez azonban azt is eredményezi, hogy Párizs gyakran kerül a dzsihádisták célkeresztjébe, legutóbb november 13-án hajtottak végre merényleteket dzsihadisták az Iszlám Állam nevében.

Az államfő szerint a szövetségesek csak akkor győzhetik le a terrorszervezetet, ha felszámolják a rakkai és moszuli főhadiszállását Szíriában, illetve Irakban. Hollande ugyanakkor azt is hangsúlyozta, hogy a béke korszaka csak akkor jöhet el, ha Bassár el-Aszad szíriai diktátor távozik a hatalomból.

Az elnök a francia diplomáciai testület előtt tartott beszédében kijelentette:

szívesen látná, hogy Irán visszatérjen a nemzetközi közösségbe, és ez szerinte csak az iszlám köztársaság hozzáállásán múlik.

Hollande felszólította Teheránt, hogy tegyen meg mindent a szaúdi-iráni viszály rendezéséért, és ennek megkönnyítésére felajánlotta országa segítségét.

„Franciaország kész eljátszani a szerepét, hiszen abban a különleges helyzetben van, hogy képes mindenkivel, mindenkiért beszélni” – mutatott rá a francia államfő, aki jó kapcsolatokat ápol az öböl menti szunnita országokkal is. A regionális vetélytársaknak számító Szaúd-Arábia és Irán kapcsolata január elején romlott meg azt követően, hogy Rijád kivégeztetett egy síita ajatolláhot, amelyre válaszul a feldühödött tömeg rátámadt a vahhábita királyság teheráni nagykövetségére. Rijád végül megszakította diplomáciai kapcsolatait az iszlám köztársasággal.

Hollande a következő héten Párizsban fogadja Haszan Róháni iráni elnököt, ugyanakkor a közeljövőben Egyiptomba, Jordániába és Ománba is ellátogat, hogy megbeszéléseket folytasson a regionális feszültségforrásokról.

„Franciaországnak mindent meg kell tennie, hogy hozzájáruljon a Közel-Kelet stabilitásához” – mutatott rá.

Az Európai Unió sorsáról, illetve a Brexit lehetőségéről beszélve az államfő az eurózóna életben tartásának fontosságát hangsúlyozta. „Franciaország szeretné, ha Nagy-Britannia az Európai Unió tagja maradna, ez Európa és az Egyesült Királyság közös érdeke”, de ha ez mégsem így történik, figyelnünk kell, nehogy magával rántsa az eurózónát is – mondta Hollande. A brit kormány még 2017 vége előtt népszavazást tart Nagy-Britannia EU-tagságáról, de a brit sajtóban és az elemzői közösségben is konszenzussá vált az a vélemény, hogy a referendumra ez év őszéig sort kerít.

mti

Kövessen minket a FACEBOOKON, INSTAGRAMON, TWITTEREN, TELEGRAMON vagy GOOGLE Hírekben és nem marad le a legfrissebb hírekről!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

FRISS hírek






Kövessen minket a
FACEBOOKON,
INSTAGRAMON,
TWITTEREN,
TELEGRAMON, vagy
GOOGLE Hírekben
és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!

Megtalál minket a
NAV honlapján is!



NAV
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com