Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Kezdetét vette a végjáték: Ausztria, Magyarország és Szlovákia szövetsége megakadályozhatja Zelenszkij ámokfutását
Szijjártó Péter meghúzta a határvonalat: Az ukránok ígéreteivel tele a padlás!
Jövő héten bemutathatja a Trump-kormányzat, hogyan képzeli el az orosz-ukrán háború végét
Zelenszkij nyitott Trump ajánlatára az ásványkincseibe történő befektetéseket illetően
Zelenszkij hajlandó tárgyalni Putyinnal, de jelen kell lennie Amerikának és az EU-nak is

Putyin és Abe a békeszerződés megkötésének felgyorsításáról állapodott meg

SZINGAPÚR | Vlagyimir Putyin orosz elnök és Abe Sindzó japán kormányfő megállapodott a Japán és Oroszország közötti békeszerződés megkötéséről folyó tárgyalások felgyorsításáról, a hadiállapot megszüntetéséről szóló 1956-os nyilatkozat alapján – közölte Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője a két vezető szerdai szingapúri találkozóját összegezve.

Abe Sindzó a találkozót követően reményét fejezte ki, hogy Moszkva és Tokió feloldhatja a békeszerződés útjában álló területi vitáját.

„A Vlagyimir Putyin orosz elnökkel kiépített bizalom alapján megoldjuk a területi kérdést és megkötjük a békeszerződést” – hangsúlyozta a japán miniszterelnök.

Mint mondta, az orosz elnökkel „négyszemközt, mindössze tolmácsok jelenlétében folytatott tartalmas megbeszélést” a békeszerződésről. A kormányfő kijelentette: kész Putyin elnökkel közösen pontot tenni a több mint hetven év óta megoldatlan helyzet végére.

Abe egyben bejelentette: a jövő év elején Oroszországba készül.

„Jövőre találkozom Putyin elnökkel a (június 28-29-én megrendezésre kerülő oszakai) G-20 csúcson, de ezt megelőzően még az év elején Oroszországba megyek, ahol szintén csúcsszintű megbeszéléseket fogunk folytatni”

– fűzte hozzá.

A szerződés megkötésének akadálya a Kuril-vonulat négy déli szigetének (Kunasir, Iturup, Sikotan és Habomai) hovatartozása ügyében fennálló az orosz-japán területi vita. A két ország között a második világháború vége óta csak fegyverszünet van érvényben.

A szigeteket a második világháború végén foglalta el a Szovjetunió, és Oroszország sem hajlandó lemondani róluk. Japán az 1855-ös kétoldalú kereskedelmi és határmegállapodás alapján a saját „északi területeinek” tartja őket.

A Szovjetunió és Japán 1956-ban közös nyilatkozatot fogadott el a hadiállapot megszüntetéséről, és Moszkva ígéretet tett két sziget visszaadására.

2013 áprilisában Abe volt az első japán miniszterelnök, aki tízévi szünet után Moszkvában járt, és ő volt az, aki ismét felvetette a területi vita rendezésének ügyét. Azóta intenzívvé vált a legmagasabb szintű párbeszéd, igaz, Putyin értésre adta: Oroszország hajlik ugyan a kompromisszumkötésre Japánnal, de nem hajlandó az érintett szigeteket „eladni” vagy „elcserélni”.

Kövessen minket a FACEBOOKON, INSTAGRAMON, TWITTEREN, TELEGRAMON vagy GOOGLE Hírekben és nem marad le a legfrissebb hírekről!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

FRISS hírek






Kövessen minket a
FACEBOOKON,
INSTAGRAMON,
TWITTEREN,
TELEGRAMON, vagy
GOOGLE Hírekben
és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!

Megtalál minket a
NAV honlapján is!



NAV
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com