Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Zelenszkij hajlandó tárgyalni Putyinnal, de jelen kell lennie Amerikának és az EU-nak is
Megnyílt a határ az ukrajnai férfiak egyes kategóriái előtt
Már zajlanak az előkészületek: jöhet a találkozó, amire sokan várnak már a háború kitörése óta
Svéd rendőrség: Mintegy tízen meghaltak a felnőttoktatási központnál történt lövöldözésben
Sürgős, előnytelen gázimportra szorult az ukrán Naftogaz

Leszámolásba kezdett Oroszország: megindultak legmodernebb hiperszonikus fegyverei

Az Ukrán Biztonsági Szolgálat forrásai szerint Oroszország a Krímből indított két rakétát Kijevre, amelyeket bár az ukrán légierő lelőtt, de a törmelék öt embert megsebesített és épületeket rongált meg. A legújabb információk szerint Moszkva az SzBU központi irodáit célozta, és Oroszország legmodernebb, hiperszonikus fegyverét vetette be a támadásban – közölte a Kyiv Post.

A Kyiv Post forrásai szerint a rakéták azokat a helyiségeket célozták meg, ahol magas rangú SBU-tisztviselők tartózkodtak.

Az ukrán légierő közleménye szerint a rakéták nem érték el céljukat, a Kijev környéki légvédelem ugyanis megállította a támadást. A Kyiv Post beszámolója szerint a légvédelmi szirénák ukrán idő szerint körülbelül 10:30 körül szólaltak meg, majd nem sokkal később két erős detonáció hallatszódott. A lehulló törmelék így is 2 épületet megrongált, öt ember pedig megsebesült az incidensben.

Más beszámolók azt írják, hogy nem volt légiriadó a támadás előtt, mivel a hiperszonikus fegyverek kevesebb, mint 3 perc alatt tették meg az utat a Krím és Kijev között. Ez alapján – no meg a közösségi médiába felkerült felvételek szerint az Oroszország által kilőtt rakéták 3M22 Cirkon hiperszonikus cirkálórakéták voltak.

A hiperszonikus fegyverek amellett, hogy a hangsebesség minimum ötszörösének (Mach 5 – 6174 km/h) elérésére képesek, a legtöbb ilyen fegyverrendszer képes a röppályájának módosítására is, ezért a jelenleg működőképes rakétavédelmi rendszerekkel azinte lehetetlen őket elfogni. Emellett felszerelhetők akár nukleáris robbanófejekkel is.

A tengeri indítású 3M22 Cirkon rakéta hatótávolsága 1000-1500 kilométer között mozog, sebessége pedig a Mach 8-at is elérheti. Sorozatgyártása 2021-ben indult, Ukrajnában 2023-ban vetették be először, igaz, akkor vagy célt tévesztett, vagy lelőtték a rakétát.

Kövessen minket a FACEBOOKON, INSTAGRAMON, TWITTEREN, TELEGRAMON vagy GOOGLE Hírekben és nem marad le a legfrissebb hírekről!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

FRISS hírek






Kövessen minket a
FACEBOOKON,
INSTAGRAMON,
TWITTEREN,
TELEGRAMON, vagy
GOOGLE Hírekben
és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!

Megtalál minket a
NAV honlapján is!



NAV
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com