Röviden:
- Nyilvános lemondása után Keir Starmer zárt ajtók mögött is beszédet tartott a kormányzati rezidencia dolgozóinak.
- A politikus köszönetet mondott a személyzetnek a nemzet érdekében végzett áldozatos és emberfeletti munkáért.
- A brit miniszterelnök távozását hozó belpolitikai válságot Andy Burnham időközi képviselőjelölti győzelme pecsételte meg.
Hivatalos lemondási nyilatkozatát követően nem nyilvános beszédben köszönte meg a kormányzati rezidencia munkatársainak eddigi tevékenységét Keir Starmer brit miniszterelnök. A zárt körű esemény részleteit a The Guardian hozta nyilvánosságra.
A politikus külön kiemelte azokat a tisztviselőket, akik a kezdetektől fogva mellette álltak az adminisztrációban. Starmer hangsúlyozta, hogy a személyzet emberfeletti erőfeszítései, kedvessége és a rengeteg túlóra mind a nemzet javát szolgálták. Külön háláját fejezte ki azoknak a dolgozóknak, akik a mindennapok során gondoskodtak a feleségéről és a gyermekeiről.
„Ez olyan emberek számára lesz majd döntő jelentőségű, akikkel Önök soha nem fognak találkozni, és akik soha nem tudják meg, mit tettek értük. Ez az, ami igazán számít”
A brit kormányfő június 22-én jelentette be, hogy hivatali ideje a végéhez ért. Pozíciójának megrendüléséhez a helyi választási kudarcok mellett az is hozzájárult, hogy június 19-én Andy Burnham, Nagy-Manchester polgármestere megnyerte az időközi választást Makerfield választókerületében, ami közvetlen utat nyitott a Munkáspárt vezetéséért és a miniszterelnöki székért való indulásához.
Google keresési beállítás
Állítsd be a KárpátHírt preferált forrásnak!














