- Az Egyesült Államok indoklás nélkül törölt hét orosz állampolgárt a szankciós listájáról.
- A felmentett személyek között szerepel több orosz bankvezető és Vlagyimir Potanyin oligarcha fia is.
- A washingtoni pénzügyminisztérium két orosz teherszállító hajó és két török vállalat büntetőintézkedéseit is visszavonta.
Az amerikai pénzügyminisztérium részlegesen enyhítette az Oroszországgal szembeni nyomást, és törölt több szereplőt az úgynevezett SDN-listáról – adta hírül a Novyny.LIVE. A washingtoni döntés értelmében hét orosz magánszemély, két teherszállító hajó és két törökországi cég mentesült a szankciók alól.
A felmentett személyek között van Ivan Potanyin, a Norilszkij Nyikel orosz bányaipari vállalatot vezető Vlagyimir Potanyin fia, valamint a Novikombank, az FK Otkrityije és a Szovkombank több igazgatósági tagja. A közzétett névsorban szerepel még German Belousz, Irina Kremleva, Viktor Nyikolajev, Nagyezsda Cserkaszova, Mihail Kljukin és Makszim Szmirnov. Az amerikai hatóságok nem adtak hivatalos magyarázatot a korlátozások feloldására.
A lajstromról lekerült a Gennagyij Jegorov és a Vjacseszlav Arsinov nevű teherhajó, amelyek az orosz állami közlekedési lízingvállalathoz köthetők. A mentesített török cégek egyike az IDA Asansor nevű felvonógyártó, amelyet korábban a szankciók megkerülésével és az orosz védelmi szektor kiszolgálásával vádoltak. A másik mentesülő entitás egy török kereskedelmi vállalat.
A portál emlékeztetett, hogy eközben az Európai Unió a büntetőintézkedések meghosszabbításának gyakorlatát félévesről egyéves ciklusra tervezi átalakítani. Ezzel párhuzamosan az Egyesült Királyság egy újabb energetikai szankciós csomagot jelentett be, amely kifejezetten az orosz árnyékflotta működését hivatott akadályozni.
Google keresési beállítás
Állítsd be a KárpátHírt preferált forrásnak!

















