Röviden:
- Letartóztatták a Kárpátaljai Megyei Gyermekkórház megbízott igazgatóját egy orvosi műszer beszerzése kapcsán.
- Volodimir Bejrest és beosztottját több mint 4,8 millió hrivnya hűtlen kezelésével gyanúsítják a hatóságok.
- A túlárazott komputer-tomográfot egy európai uniós, határokon átnyúló nemzetközi segélyprogram keretében vásárolták.
Pénzügyi visszaélések gyanúja miatt vették őrizetbe a Kárpátaljai Megyei Gyermekkórház vezetőjét Munkácson. Volodimir Bejres megbízott igazgatót és az intézmény közbeszerzésekért felelős munkatársát azzal vádolják, hogy egy CT-készülék beszerzése során 4,8 millió hrivnyát tulajdonítottak el – közölte a Zaxid.net a kárpátaljai ügyészség tájékoztatása alapján.
A modern diagnosztikai eszközt az Európai Unió Interreg NEXT Lengyelország–Ukrajna 2021–2027 elnevezésű nemzetközi programjának részeként állították munkába. A hatóságok szerint a gyanúsítottak olyan kiegészítő berendezéseket is a tenderhez csaptak, amelyek nem képezték az alaprendszer részét. A közbeszerzési eljárás során a kijevi Ukrmedreszursz nevű egyedüli pályázónak hatszor engedélyezték a dokumentáció szabálytalan módosítását. A szerződést végül 2025 szeptemberében kötötték meg 31,8 millió hrivnya értékben, amely kárpátaljai megyei költségvetési és nemzetközi forrásokból származott. Szakértők megállapították, hogy az eszköz valós piaci ára lényegesen alacsonyabb volt a kialkudott összegnél.
Börtönbüntetés és óvadékviták
A két tisztségviselő ellen különösen nagy értékre, előre megfontolt szándékkal elkövetett sikkasztás miatt indult eljárás, amiért akár 12 évig terjedő börtönbüntetést is kaphatnak. A bíróság elrendelte a gyanúsítottak letartóztatását, de fejenként 266 ezer hrivnyás óvadékot állapított meg. Az ügyészség keveselli ezt az összeget, ezért fellebbezést nyújtott be, miközben kezdeményezték a vádlottak felfüggesztését és vagyonuk zár alá vételét. Volodimir Bejres 14 évig gyermek-aneszteziológusként dolgozott a kórházban, majd Szolyván vezetett gyermekotthont, mielőtt 2025-ben átvette volna a munkácsi gyermekkórház irányítását Bíró Erzsébet korábbi megyei képviselőtől.
Google keresési beállítás
Állítsd be a KárpátHírt preferált forrásnak!

















