Kikapcsolták a fehéroroszországi drón-jelfogókat, ez Kárpátalja biztonságát is érinti

Röviden:

  • Fehéroroszország területén leállították a Shahed drónok navigációját és támadásait segítő jeltovábbító berendezéseket.
  • A technikai leállás Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Alexander Lukasenkának címzett kemény ultimátuma után történt.
  • Az intézkedés közvetlenül javíthatja Kárpátalja biztonságát, amelyet május közepén értek súlyos dróncsapások.

Június 22-én leállították a fehéroroszországi jeltovábbító állomásokat, amelyek korábban az orosz csapásmérő drónok navigációját és az ukrajnai célpontok elleni támadások korrigálását segítették – jelentette be Volodimir Zelenszkij. Az ukrán államfő tájékoztatását az Ukrajinszka Pravda cikke alapján a pmg.ua kárpátaljai hírportál közölte.

A katonai hírszerzés és a főparancsnok napi jelentései egyértelműen megerősítik, hogy a retransztransformátorok működése megszakadt. A technikai leállás hátterében az a határozott ukrán ultimátum áll, amelyet az elnök június 19-én küldött Alexander Lukasenkának. Kijev egy hetet adott a berendezések leszerelésére, ellenkező esetben ukrán katonai fellépést helyezett kilátásba.

Zelenszkij elmondta, hogy a fizikai leszerelés tényét még vizsgálják, de a jelfogók kikapcsolása már bizonyított. A fejlemény közvetlen hatással van Kárpátalja biztonságára is. Május 13-án jegyezték fel a régió elleni eddigi legmasszívabb légitámadást, amely során személyi sérülés nem történt, de az ukrán légierő megerősítette, hogy az oroszok Fehéroroszország és Moldova légterét kihasználva juttatták el a drónokat a legnyugatibb ukrán megyébe.

Google keresési beállítás

Állítsd be a KárpátHírt preferált forrásnak!

Iratkozzon fel, hogy elsőként értesüljön híreinkről!

Ezt olvasta már?