Röviden:
- Magyar Péter szerint az Orbán-kormány alatt kinevezett legfőbb ügyész hamarosan saját kezdeményezésére lemond a tisztségéről.
- A miniszterelnök utalt rá, hogy a távozás összefüggésben állhat az ukrán Oshadbank készpénzszállítóinak korábbi lefoglalásával.
- A kormányfő egy hete indított vizsgálatot az ukrán vagyon márciusi zárolása miatt eljáró magyar hatóságok ellen.
Hamarosan lemond tisztségéről Magyarország korábban kinevezett legfőbb ügyésze – közölte a HVG beszámolója szerint Magyar Péter. A miniszterelnök jelezte, hogy a posztot még Orbán Viktor idején elnyerő vezető távozásához nincs szükség különleges lépésekre, mert az információi alapján önként távozik a hivatalából.
Arra a kérdésre, hogy a lépés összefügg-e az ukrán Oshadbank készpénzszállítóinak korábbi őrizetbe vételével, a miniszterelnök úgy felelt, elképzelhető a kapcsolat. Magyar Péter egy héttel ezelőtt jelentette be, hogy vizsgálat indul egyes magyar hatósági szervek ellen, amelyek 2026 márciusában lefoglalták az ukrán pénzintézet gépjárműveit és az általuk szállított pénzt.
A magyar fél május 6-án már visszaszolgáltatta Ukrajnának a lefoglalás óta nálunk őrzött vagyont és értékeket. Fegyir Sándor, Ukrajna magyarországi nagykövete az ügy kapcsán korábban kifejtette, a tulajdon visszaszerzése mellett az is kulcsfontosságú, hogy a felelősök elnyerjék a büntetésüket.
Google keresési beállítás
Állítsd be a KárpátHírt preferált forrásnak!












