Magyar Péter: Hamarosan lemond a legfőbb ügyész az ukrán bankautók ügye miatt

Röviden:

  • Magyar Péter szerint az Orbán-kormány alatt kinevezett legfőbb ügyész hamarosan saját kezdeményezésére lemond a tisztségéről.
  • A miniszterelnök utalt rá, hogy a távozás összefüggésben állhat az ukrán Oshadbank készpénzszállítóinak korábbi lefoglalásával.
  • A kormányfő egy hete indított vizsgálatot az ukrán vagyon márciusi zárolása miatt eljáró magyar hatóságok ellen.

Hamarosan lemond tisztségéről Magyarország korábban kinevezett legfőbb ügyésze – közölte a HVG beszámolója szerint Magyar Péter. A miniszterelnök jelezte, hogy a posztot még Orbán Viktor idején elnyerő vezető távozásához nincs szükség különleges lépésekre, mert az információi alapján önként távozik a hivatalából.

Arra a kérdésre, hogy a lépés összefügg-e az ukrán Oshadbank készpénzszállítóinak korábbi őrizetbe vételével, a miniszterelnök úgy felelt, elképzelhető a kapcsolat. Magyar Péter egy héttel ezelőtt jelentette be, hogy vizsgálat indul egyes magyar hatósági szervek ellen, amelyek 2026 márciusában lefoglalták az ukrán pénzintézet gépjárműveit és az általuk szállított pénzt.

A magyar fél május 6-án már visszaszolgáltatta Ukrajnának a lefoglalás óta nálunk őrzött vagyont és értékeket. Fegyir Sándor, Ukrajna magyarországi nagykövete az ügy kapcsán korábban kifejtette, a tulajdon visszaszerzése mellett az is kulcsfontosságú, hogy a felelősök elnyerjék a büntetésüket.

Google keresési beállítás

Állítsd be a KárpátHírt preferált forrásnak!

Iratkozzon fel, hogy elsőként értesüljön híreinkről!

Ezt olvasta már?