Búvárok emelték ki Szigetszentmiklóson az eltűnt beregszászi kisfiú holttestét

Röviden:

  • Éjszaka megtalálták a Szigetszentmiklóson eltűnt ötéves autista kisfiú holttestét a Bucka-tóban.
  • A nagyszabású kutatóakcióban a hatóságok mellett több mint száz helyi önkéntes is részt vett.
  • Az információk szerint a tragikus sorsú gyermek beregszászi származású volt.

Tragikus véget ért a Pest vármegyei Szigetszentmiklóson indított nagyszabású mentőakció. A Kárpátalja.ma híradása szerint az eltűnt, ötéves autista kisfiú élettelen testét búvárok emelték ki a Bucka-tóból az éjszaka folyamán. A gyermek a hírek szerint beregszászi származású volt.

A Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság felkérésére indított keresésben kutató-mentő szervezetek, búvárok, drónos egységek, személykereső kutyák, polgárőrök és önkéntes tűzoltók is közreműködtek. A mentőcsapatok munkáját több mint száz helyi lakos segítette önkéntesen. A kutatás kezdetben a lakott területekre fókuszált, de később a közeli vízpart felé terelődött.

A tónál gyermekméretű papucsokat találtak a víz felszínén, ami irányt mutatott a mentőegységeknek. A biztonsági kamerák felvételei és a nyomkövető kutyák jelzései alapján szonártechnikával vizsgálták át a medret, amely végül kimutatta a gyermek holttestét. A tragédia pontos körülményeit a rendőrség vizsgálja.

Google keresési beállítás

Állítsd be a KárpátHírt preferált forrásnak!

Iratkozzon fel, hogy elsőként értesüljön híreinkről!

Ezt olvasta már?