Vége az anonim készpénzbefizetésnek: szigorít az ukrán jegybank a termináloknál

Röviden:

  • Az Ukrán Nemzeti Bank új szabályai szerint június 26-tól minden készpénzes terminálos befizetést azonosítani kell.
  • A tranzakciók jóváhagyásához a befizetett összegtől függetlenül egy egyszeri SMS-kódot kell megadni.
  • A szigorítás nem érinti a közüzemi számlák, a mindennemű adók, valamint az utazási bérletek kifizetését.

Jelentősen megváltozik a készpénzes kártyafeltöltés és a bankjegyek befizetése az ukrajnai önkiszolgáló terminálokon június 26-tól. Az Ukrán Nemzeti Bank új pénzügyi szabályozása értelmében a tranzakciókat plusz ellenőrzéshez kötik, amely nélkül a rendszer elutasítja a műveleteket – számolt be a sport.znaj.ua híradása alapján a Znaj.

A gyakorlatban a folyamat úgy működik majd, hogy a bankjegyek behelyezése után a terminál egy egyszeri biztonsági kódot küld SMS-ben vagy automata hívás formájában a megadott mobiltelefonszámra. Az ellenőrző jelszó beírása nélkül a fizetés meghiúsul, a kinyomtatott bizonylatokon pedig a jövőben kötelezően szerepelni fog a befizető teljes telefonszáma is. A pénzintézeteknek és a pénzügyi szolgáltatóknak kötelezően tárolniuk kell ezeket az adatokat.

A szigorítás alól mentesülnek a lakossági rezsiköltségek, az adóterhek, a menetjegyek és a közlekedési kártyák feltöltései. A mobiltelefon-egyenlegek feltöltésénél szintén engedékenyebb a szabályozás: amennyiben egy adott telefonszámra havonta legfeljebb 500 hrivnyát fizetnek be, nincs szükség az SMS-alapú jóváhagyásra. A limit átlépése után viszont már ebben az esetben is kötelezővé válik az azonosítás.

Google keresési beállítás

Állítsd be a KárpátHírt preferált forrásnak!

Iratkozzon fel, hogy elsőként értesüljön híreinkről!

Ezt olvasta már?