Röviden:
- Az Ukrán Nemzeti Bank új szabályai szerint június 26-tól minden készpénzes terminálos befizetést azonosítani kell.
- A tranzakciók jóváhagyásához a befizetett összegtől függetlenül egy egyszeri SMS-kódot kell megadni.
- A szigorítás nem érinti a közüzemi számlák, a mindennemű adók, valamint az utazási bérletek kifizetését.
Jelentősen megváltozik a készpénzes kártyafeltöltés és a bankjegyek befizetése az ukrajnai önkiszolgáló terminálokon június 26-tól. Az Ukrán Nemzeti Bank új pénzügyi szabályozása értelmében a tranzakciókat plusz ellenőrzéshez kötik, amely nélkül a rendszer elutasítja a műveleteket – számolt be a sport.znaj.ua híradása alapján a Znaj.
A gyakorlatban a folyamat úgy működik majd, hogy a bankjegyek behelyezése után a terminál egy egyszeri biztonsági kódot küld SMS-ben vagy automata hívás formájában a megadott mobiltelefonszámra. Az ellenőrző jelszó beírása nélkül a fizetés meghiúsul, a kinyomtatott bizonylatokon pedig a jövőben kötelezően szerepelni fog a befizető teljes telefonszáma is. A pénzintézeteknek és a pénzügyi szolgáltatóknak kötelezően tárolniuk kell ezeket az adatokat.
A szigorítás alól mentesülnek a lakossági rezsiköltségek, az adóterhek, a menetjegyek és a közlekedési kártyák feltöltései. A mobiltelefon-egyenlegek feltöltésénél szintén engedékenyebb a szabályozás: amennyiben egy adott telefonszámra havonta legfeljebb 500 hrivnyát fizetnek be, nincs szükség az SMS-alapú jóváhagyásra. A limit átlépése után viszont már ebben az esetben is kötelezővé válik az azonosítás.
Google keresési beállítás
Állítsd be a KárpátHírt preferált forrásnak!















