Röviden:
- Észtország további 125 ezer euróval járul hozzá az ukrán energiarendszert támogató alaphoz.
- A tallinni külügyminisztérium hangsúlyozta az energetikai létesítmények védelmének és megerősítésének fontosságát.
- Svédország csaknem másfél milliárd korona értékű új segélycsomagot különített el Ukrajna számára.
Észtország újabb 125 ezer eurót utal át az Ukrajna Energiahatékonysági Támogatási Alapjába, amivel a Tallinn által nyújtott teljes hozzájárulás összege 2,75 millió euróra emelkedik – derül ki az észt külügyminisztérium Jevropejszka Pravda által idézett bejelentéséből.
Nemzetközi segítség az ukrán energetikának
A tárca kiemelte, hogy az orosz légicsapások közepette kulcsfontosságú az energetikai létesítmények védelmének megerősítése és az energiaellátó rendszer ellenálló képességének növelése. Észtország eddig összesen több mint 3 millió eurót biztosított Ukrajnának adományok, berendezések és műszaki segítségnyújtás formájában a kritikus infrastruktúra működésének fenntartására.
A támogatások sora ezzel nem ér véget, ugyanis Svédország kormánya szintén úgy döntött, hogy egy csaknem 1,5 milliárd korona, azaz körülbelül 140 millió euró értékű új segélycsomagot különít el Ukrajna számára a 2026-os évre. A stockholmi vezetés a tél beállta előtt kívánja ezzel stabilizálni a megtépázott ukrán energiaszektort.
Globális összefogás a rombolás ellen
A partnerek a lengyelországi Gdańskban megrendezett negyedik „energetikai Ramstein” csúcstalálkozón, a G7+ formátum keretében újabb, összesen 375 millió eurós felajánlást tettek az ukrán energiaszektor megsegítésére. Ezt megelőzően, áprilisban az ukrán szövetségesek már bejelentettek egy mintegy 100 millió eurós csomagot ugyanebbe a támogatási alapba.
Google keresési beállítás
Állítsd be a KárpátHírt preferált forrásnak!















