Röviden:
- Kapitány István miniszter az áramfogyasztás csökkentésére szólította fel a lakosságot az esti órákban.
- A tárcavezető szerint a 18 és 21 óra közötti időszakban indokolt a tudatos energiafelhasználás.
- A klímák használatának mérséklését és a nagyobb gépek éjszakai üzemeltetését javasolják.
A villamosenergia-ellátás biztonságos és zavartalan működése érdekében az áramfogyasztás csökkentésére kéri a lakosságot Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter. Az MTI szemléje szerint a tárcavezető csütörtöki közösségimédia-bejegyzésében kiemelte, hogy a stabil energiaellátáshoz nincs szükség nagy áldozatokra, csupán néhány tudatos döntést kell meghozni a háztartásokban.
A miniszter kiemelten a 18 és 21 óra közötti idősávot nevezte kritikusnak, és arra kérte a fogyasztókat, hogy ebben a három órában mérsékeljék a klímaberendezések használatát. Javaslata szerint a lakások hűtését inkább az éjszakai vagy a hajnali órákra érdemes időzíteni. Kapitány István hozzátette, hogy a különböző eszközök, így a laptopok, a mobiltelefonok és az elektromos autók töltését, valamint a nagyobb energiaigényű háztartási gépek működtetését szintén célszerű 21 óra utánra halasztani. A miniszter hangsúlyozta, hogy a hazai villamosenergia-rendszer szakemberei folyamatosan dolgoznak az ellátás fenntartásán.
Google keresési beállítás
Állítsd be a KárpátHírt preferált forrásnak!














