Röviden:
- Ukrajnának új katonai dandárokat kell felállítania a Fehéroroszország felől érkező esetleges inváziós veszély miatt.
- Olekszandr Szirszkij szerint Oroszország további hadosztályok létrehozásával 160 kilométerrel tervezi megnyújtani a frontvonalat.
- A front kiterjedése miatt a meglévő egységek feltöltése helyett újabb katonai alakulatok létrehozására van szükség.
A Fehéroroszország területéről kiinduló esetleges inváziós fenyegetés miatt Ukrajnának új katonai dandárokat kell formálnia – jelentette ki Olekszandr Szirszkij, az ukrán fegyveres erők főparancsnoka az ukrán médiának adott interjújában, amelyről a Sztrana hírportál számolt be. A hadseregvezető kifejtette, hogy Oroszország a főbb irányokban elszenvedett kudarcai után északon tervezi kiterjeszteni a hadműveleteket, amellyel 160 kilométerrel növelné meg az aktív frontvonal hosszát.
Szirszkij tájékoztatása szerint a moszkvai vezetés módosította korábbi elképzeléseit, és még az idei évben további hadosztályok, valamint öt új dandár felállítását tervezi az északi szektorban. A főparancsnok hangsúlyozta, hogy Kijev kénytelen reagálni ezekre a lépésekre, mivel a háborúban a kezdeményezést vagy átveszi valaki, vagy átengedi az ellenfélnek.
Arra a kérdésre, hogy a meglévő egységek feltöltése helyett miért szükséges teljesen új dandárokat létrehozni, a tábornok úgy válaszolt: a létszám növelése önmagában nem nyújtja meg azt a frontszakaszt, amelyen az adott dandár bevethető, mivel egyetlen alakulatot sem lehet a végtelenségig széthúzni. Szirszkij hozzátette, hogy a drónok miatt a harcok mélysége is jelentősen megnőtt, a front kiterjedése és mélyülése miatt pedig a tiszta matematika szabályai szerint új katonai egységekre van szükség. A parancsnok szavai alapján arra lehet következtetni, hogy az ukrán hatóságok nem tervezik a mozgósítás intenzitásának csökkentését.
Google keresési beállítás
Állítsd be a KárpátHírt preferált forrásnak!
















