Röviden:
- Sikeres fogolycsere keretében 160 ukrán katona nyerte vissza a szabadságát, akik mindannyian 2022 óta sínylődtek fogságban.
- A hazatérők közül 115-en Mariupol és az Azovsztal védői voltak, a legfiatalabb katona 26, a legidősebb 66 éves.
- Az ukrán hatóságok hivatalos köszönetet mondtak az Egyesült Államoknak és az Egyesült Arab Emírségeknek a közvetítésért.
Újabb nagyszabású fogolycsere valósult meg, amelynek köszönhetően 160 ukrán katona térhetett vissza a hazájába – jelentette be Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a hivatalos Telegram-csatornáján. Az államfő tájékoztatása szerint a kiszabadított katonák mindegyike még a háború első évében, 2022-ben esett fogságba.
A szabadon bocsátott fegyveresek között az ukrán fegyveres erők tagjai, a nemzeti gárdisták, a határőrök, valamint az állami közlekedési tisztségviselők szerepelnek. Ők korábban Mariupol és az Azovsztal védelménél, valamint a donyecki, luhanszki, harkivi, zaporizzsjai, kijevi, csernyihivi és szumi frontszakaszokon teljesítettek szolgálatot. Zelenszkij köszönetet mondott a tárgyalócsoportnak és a frontvonalban harcoló egységeknek, amelyek az orosz katonák elfogásával biztosítják a cserealapot.
A Hadifoglyokkal Való Bánásmódért Felelős Koordinációs Törzs részletezte, hogy ez volt a 76. hivatalos fogolycsere a két harcoló fél között. A tisztségviselők megerősítették, hogy a hazatérők között 58 tiszt van, a kiszabadítottak között pedig szárazföldi, légierős, tengerészeti és egészségügyi alakulatok tagjai is találhatók. Valamennyi katona azonnali orvosi vizsgálaton, dokumentumpótláson, valamint pénzügyi és rehabilitációs segítségnyújtáson esik át a napokban. A kijevi vezetés külön köszönetét fejezte ki az Egyesült Államoknak és az Egyesült Arab Emírségeknek a diplomáciai segítségért.
Google keresési beállítás
Állítsd be a KárpátHírt preferált forrásnak!












