Nagy változások a magyar külügyben: Orbán Anita egy csapásra 37 nagykövetet cserél le

Röviden:

  • Orbán Anita külügyminiszter bejelentette, hogy harminchét misszióvezetőt rendel haza a külképviseletek megújítása érdekében.
  • A tárcavezető szerint a személyi változások egy része a lejáró megbízatásokhoz kapcsolódik, másrészt új külpolitikai prioritások indokolják.
  • A Külügyminisztériumban új helyettes államtitkárság alakult, amelynek feladata a teljesítményalapú diplomata-életpályamodell kidolgozása.

A Külügyminisztérium megkezdi a külképviselet vezetői karának átfogó megújítását, amelynek keretében harminchét misszióvezetőt rendelnek haza – jelentette be a Portfolio beszámolója szerint Orbán Anita.

A külügyminiszter a közösségi oldalára feltöltött videójában kifejtette, hogy a személyi döntések egy része a lejáró megbízatásokhoz kapcsolódik, míg más esetekben az új külpolitikai prioritások hatékony és hiteles képviselete indokolja a lépést. A minisztérium célja egy professzionális, magas szakmai színvonalon működő diplomáciai kar felépítése, amely erősíti Magyarország nemzetközi érdekérvényesítő képességét.

A szakmai megújulás részeként a tárcánál megkezdte működését a Humánstratégiáért és Képzésért Felelős Helyettes Államtitkárság. Az új szervezeti egység feladata a felvételi rendszer átalakítása, a folyamatos szakmai továbbképzések biztosítása, valamint egy korszerű, átlátható és teljesítményalapú diplomata-életpályamodell kidolgozása. Orbán Anita hangsúlyozta, hogy a diplomáciát ismét olyan kiszámítható hivatássá akarják tenni, amely hosszú távú perspektívát kínál a legtehetségesebb szakemberek számára.

Google keresési beállítás

Állítsd be a KárpátHírt preferált forrásnak!

Iratkozzon fel, hogy elsőként értesüljön híreinkről!

Ezt olvasta már?