A hőség miatt mondták le a hőség következményeiről szóló londoni konferenciát

Röviden:

  • Elmarad az extrém hőség hatásairól szóló konferencia Londonban az Egyesült Királyságot sújtó rendkívüli kánikula miatt.
  • A rendezvénynek otthont adó csaknem százéves egyetemi épületben nincsenek légkondicionáló berendezések.
  • Európát napok óta történelmi hőhullám sújtja, több országban a hőmérséklet már meghaladta a 40 Celsius-fokot.

A szervezők kénytelenek voltak törölni a rendkívüli hőség következményeivel foglalkozó szakmai konferenciát a brit fővárosban, miután az időjárás az esemény megtartását is veszélyessé tette. A találkozót a Londoni Klímahét programsorozat részeként rendezték volna meg, ám a résztvevők egészségének védelme érdekében az elhalasztás mellett döntöttek – jelentette a Reuters nemzetközi hírügynökség.

A rendezvény helyszíne a Londoni Közgazdaságtudományi Egyetem majdnem százéves épülete lett volna, amely nem rendelkezik beépített klímaberendezéssel. Az intézményben a hűtést kizárólag a természetes légáramlás és ventilátorok biztosítják, ami a jelenlegi körülmények között kevésnek bizonyult. Az Egyesült Királyságban a napokban mérték az eddigi legmagasabb júniusi hőmérsékletet, a hőmérők higanyszála elérte a 35,8 fokot.

A rendkívüli időjárás a kontinens más részein is korlátozásokat követel meg. Az Európai Bizottság brüsszeli főhadiszállásán például az első hét emeleten kényszerűségből lekapcsolták a hűtőrendszert a túlterheltség és az extrém magas hőmérséklet miatt, a légkondicionálás így szinte csak a biztosok és az elnök asszony irodáiban maradt elérhető. Európa-szerte több államban 40 fok feletti csúcsértékeket regisztrálnak.

Google keresési beállítás

Állítsd be a KárpátHírt preferált forrásnak!

Iratkozzon fel, hogy elsőként értesüljön híreinkről!

Ezt olvasta már?