Mérgeskígyó mart meg egy 21 éves férfit Kárpátalján

Röviden:

  • Kórházba szállítottak egy 21 éves férfit, miután megmarta egy mérgeskígyó a kárpátaljai Lopusnyán.
  • A fiatalember a saját udvarán, egy filagória mellett lépett rá véletlenül a hüllőre.
  • A mentők a helyszíni ellátást követően az ökörmezői járási kórházba vitték a sérültet.

Saját háza udvarán támadt mérgeskígyó egy 21 éves fiatalemberre az ökörmezői járáshoz tartozó Lopusnya településen – adta hírül a zakarpattya.net.ua portál. A férfit a jobb lábán érte a marás.

A rendelkezésre álló információk szerint az incidens idején a sérült egy kerti filagória mellett tartózkodott. A fiatalember nem vette észre a fűben megbúvó hüllőt, és véletlenül rálépett, a kígyó pedig válaszul azonnal mart.

A helyszínre riasztott rohammentősök elsősegélyben részesítették a férfit, majd az állapotának stabilizálása után az ökörmezői járási kórházba szállították. A sérült jelenleg is orvosi felügyelet alatt áll, az eset körülményeit még vizsgálják.

Google keresési beállítás

Állítsd be a KárpátHírt preferált forrásnak!

Iratkozzon fel, hogy elsőként értesüljön híreinkről!

Ezt olvasta már?