Irán rakétákkal és drónokkal támadott amerikai katonai támaszpontokat a Közel-Keleten

Röviden:

  • Irán rakéta- és dróncsapásokat mért kuvaiti és bahreini amerikai katonai létesítményekre.
  • Az Iszlám Forradalmi Gárda szerint a művelet válasz volt az Iránt ért korábbi amerikai támadásokra.
  • A teheráni vezetés közölte, hogy az amerikai akciók ellehetetlenítik a további diplomáciai folyamatokat.

Irán rakétákkal és drónokkal hajtott végre csapásokat az Egyesült Államok Kuvaitban és Bahreinben található katonai létesítményei ellen. Teherán a lépést az iráni területet ért korábbi amerikai támadásokra adott válaszként indokolta – jelentette a CNN a Reuters hírügynökségre és iráni forrásokra hivatkozva.

Az iráni Iszlám Forradalmi Gárda (IRGC) közleménye szerint a támadások olyan stratégiai fontosságú amerikai bázisokat értek, mint a kuvaiti Ali al-Szalem légitámaszpont, valamint az amerikai haditengerészet Ötödik Flottájának bahreini főhadiszállása. Az iráni állami Press TV és az Anadolu ügynökség által is idézett katonai szervezet hangsúlyozta, hogy a korábbi amerikai csapások megsértették a tűzszünetet, ami véleményük szerint ellehetetleníti a diplomáciai rendezést.

Az IRGC képviselői egyúttal arra is figyelmeztették Washingtont, hogy egy esetleges további eszkaláció esetén az Egyesült Államoknak még súlyosabb válaszlépésekkel kell majd szembenéznie. A térségben nem ez az egyetlen feszültségforrás, ugyanis a Hezbollah síita milícia nemrég bejelentette, hogy nem ismeri el a Libanon és Izrael között amerikai közvetítéssel létrejött keretmegállapodást.

Google keresési beállítás

Állítsd be a KárpátHírt preferált forrásnak!

Iratkozzon fel, hogy elsőként értesüljön híreinkről!

Ezt olvasta már?