Közlekedési és ellátási káosz alakult ki a Krím félszigeten az ukrán csapások után

Röviden:

  • Rekordhosszúságú, akár tizenöt kilométeres dugó alakult ki a Krími hídon az elvándorlás miatt.
  • A megszálló hatóságok teljesen leállították az üzemanyag szabad értékesítését a lakosság számára.
  • Az áramhálózat meghibásodásai miatt a félszigeten háromórás ütemezett áramszüneteket vezettek be.

Súlyos logisztikai és energetikai válság alakult ki az oroszok által megszállt Krím félszigeten az ukrán hadsereg rendszeres csapásai nyomán. Az Espreso beszámolója szerint a civil lakosság körében pánikhangulat uralkodik, és tömegek próbálják elhagyni a területet, miközben az üzemanyag-ellátás gyakorlatilag összeomlott.

A pánikszerű elvándorlást jelzi, hogy a Krími hídon a Kercs felőli oldalon rekordhosszúságú, tizenöt kilométeres sor alakult ki, amelyben mintegy kétezer autó várakozik a civil járművek ellenőrzésére. Helyszíni források szerint a várakozási idő elérheti a négy órát is, miután a hidat június 26-ára virradó éjszaka egy ukrán dróntámadás miatt órákra teljesen lezárták. A sorban ráadásul ukrán drónok célpontjává válható üzemanyagszállító teherautók is vesztegelnek.

Összeomló közművek és jegyrendszer a boltokban

A félszigeten az üzemanyaghiány május vége óta fokozódott, majd június 21-én Szerhij Akszjonov, a Krím oroszok által kinevezett vezetője teljesen megtiltotta a benzin és a gázolaj értékesítését a lakosság és a vállalkozások számára. Üzemanyagot jelenleg kizárólag a rendfenntartó szervek és a megszálló adminisztráció működését biztosító állami struktúrák kaphatnak. Oleh Krjucskov, a közigazgatás vezetőjének tanácsadója elismerte, hogy a helyzet rendkívül nehéz, és egyelőre nem látni, mikor állhat helyre a szabad értékesítés.

A benzinhiány miatt a szállítmányozás is akadozik, így a krími szupermarketek polcairól fogyni kezdett a cukor, a liszt, a só és a különféle darák, több üzletlánc pedig korlátozásokat vezetett be az egy főnek eladható mennyiségre. Ezzel párhuzamosan a Krymenergo áramszolgáltató vállalat bejelentése szerint a hálózati létesítményeket ért károk miatt korlátozásokat léptettek életbe, így a félsziget középső, északnyugati és déli részén naponta mindössze három órára biztosítanak villamos energiát. Az áramkimaradások miatt a vízszivattyúk is leálltak, ami több településen vízhiányhoz vezetett.

Google keresési beállítás

Állítsd be a KárpátHírt preferált forrásnak!

Iratkozzon fel, hogy elsőként értesüljön híreinkről!

Ezt olvasta már?