Röviden:
- Volodimir Zelenszkij ukrán elnök bejelentette, hogy eljuttatták javaslataikat a háború lezárását célzó esetleges találkozóról Vlagyimir Putyin szövetségeseihez.
- Az államfő hangsúlyozta, hogy Ukrajnának nincs szüksége a háborúra, és Oroszországnak meg kell tennie a lépést a béke felé.
- Ukrajna a partnereinek és az orosz elnök köreinek is egyértelművé tette, hogy a konfliktus befejezése megvalósítható.
Ukrajna eljuttatta a háború lezárását célzó esetleges találkozóra vonatkozó javaslatait a kulcsfontosságú partnereinek, és Vlagyimir Putyin orosz elnök szövetségesei is hallották a kijevi álláspontot – jelentette ki az Ukrainszka Pravda beszámolója szerint Volodimir Zelenszkij.
Az ukrán elnök esti videóüzenetében hangsúlyozta, hogy Oroszországnak magával kell vinnie ezt a háborút Ukrajnából, mivel Kijevnek nincs szüksége a fegyveres konfliktusra. Az államfő szerint a találkozó és a háború befejezése is lehetséges, ehhez azonban arra van szükség, hogy Moszkva megtegye a szükséges lépést a béke irányába.
Zelenszkij hozzátette, hogy az ukrán katonák nap mint nap bizonyítják erejüket és pontosságukat. Kifejtette, hogy Ukrajna közép- és hosszú távú szankciói teljes mértékben megvalósulnak, amelyeket igazságos válaszlépéseknek nevezett az Oroszország által indított harcokra.
Google keresési beállítás
Állítsd be a KárpátHírt preferált forrásnak!
















