A FIFA hivatalosan engedélyezte az oroszok részvételét az U15-ös labdarúgó-világbajnokságon

Röviden:

  • A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) hivatalosan is engedélyezte Oroszország indulását az U15-ös világbajnokságon.
  • A tornát októberben rendezik Azerbajdzsánban, ahol a lánycsapatok részére egy kísérőfesztivált is megtartanak.
  • Gianni Infantino, a FIFA elnöke személyesen lobbizott az orosz utánpótlás-válogatottak nemzetközi versenyrendszerbe való visszatéréséért.

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) hivatalosan is engedélyezte az orosz válogatott részvételét a korosztályos világbajnokságon. Az októberben Azerbajdzsánban megrendezésre kerülő U15-ös vb-n az orosz nemzeti csapat is pályára léphet, amelynek visszatérését Gianni Infantino, a szervezet elnöke személyesen lobbizta ki – számolt be a 24 Kanal ukrán hírportál.

Míg a felnőtt csapatok szintjén a futballvezetők egyelőre nem merik feloldani az agresszor ország elleni szankciókat, az ifjúsági labdarúgásban aktívan zajlik az oroszok rehabilitációja. A FIFA hivatalos honlapján megjelent közlemény szerint a világbajnoksággal párhuzamosan egy fesztivált is rendeznek a lánycsapatok számára. A szövetség hangsúlyozta, hogy a tornára minden tagszervezet meghívást kapott, beleértve Oroszországot és Fehéroroszországot is.

Miközben az orosz és a fehérorosz részvételt zöld úttal látták el, a FIFA végrehajtó bizottsága külső beavatkozásra hivatkozva felfüggesztette Nepál tagságát. Az ukrán lap bírálata szerint a svájci tisztviselőket nem aggasztja, hogy az orosz sportot teljes mértékben a moszkvai rezsim ellenőrzi. Az utánpótlás-csapatok visszaengedését a döntéshozók azzal indokolják, hogy a gyerekek nem tehetnek a politikusok döntéseiről.

Google keresési beállítás

Állítsd be a KárpátHírt preferált forrásnak!

Iratkozzon fel, hogy elsőként értesüljön híreinkről!

Ezt olvasta már?